Ha tetszett, akkor van még rengeteg videóm és cikkem is a témával kapcsolatban, amelyek segíthetnek tudatosan dönteni. Erőt, kitartást és sok bátorságot kívánok hozzá!

Alkalmazott vagy vállalkozó? - Karrieredző - Eideh Titanilla

  1. A vállalkozói lét 5 kellemes előnye a mindennapokban – SZÁM-PONT Kft.
  2. Kinek való a vállalkozói lét? - Női váltó
  3. A vállalkozás előnyei és hátrányai | Új Szó | A szlovákiai magyar napilap és hírportál
  4. A vállalkozásod előnyei és hátrányai
  5. Vége a házasságnak: titokban elvált feleségétől a magyar sztársportoló - Blikk
Alkalmazott vagy vállalkozó? Melyek az előnyei és hátrányai az alkalmazotti, illetve a vállalkozói létnek? A mai Magyarországon véleményem szerint a biztonságra való törekvés a fontos – alkalmazott vagy vállalkozó esetében is – habár ez az utóbbi években átalakulóban van. A VILÁG oly mértékben változik, hogy az embernek mindig kell rendelkezni több tervvel a tarsolyában, olyan, mint a legtöbb kártyajáték, kell egy "jolly joker". Amikor alkalmazott voltam, büszke voltam, ha az ötleteimet megvalósíthattuk, főleg, ha még a mai napig is működik. Vállalkozóként már másként látja az ember, hiszen a saját kincsünknek tartjuk. Én erre is találtam megoldást, új terméket vezettem be, bővítettem a szolgáltatásomat. Fontosnak tartom elkülöníteni a kényszervállalkozókat azoktól a vállalkozóktól, akik ténylegesen e mellett döntenek. Tisztázzuk először is a fogalmakat: alkalmazott vagy vállalkozó vagy kényszervállalkozó? Az ALKALMAZOTT bérért munkát végző (dolgozó), aki többnyire munkaköri leírás szerinti feladatot végez.

Üzleti dokumentumok A tevékenység jogszerűségét dokumentálni kell. Ezért a kávézó megnyitásához számos hivatalos dokumentumra lesz szükség: az önkormányzat hozzájárulása a létesítmény elhelyezéséhez a kiválasztott épületben; lízingszerződés; dokumentum be állami regisztráció; orvosi jelentés minden alkalmazottról; az egészségügyi-járványügyi és tűzvédelmi szolgálatok következtetései, valamint a helyiségeknek a megállapított szabványoknak való megfelelése; az alkoholos italok és dohánytermékek kereskedelmére vonatkozó engedély. Felkészülés a munkafolyamatra A dokumentumok elkészítésével egyidejűleg dönteni kell a leendő kávézó műszaki felszereltségéről. Meg kell találnia a lelkiismeretes konyhai berendezések beszállítóit, igénybe kell vennie a tervezők segítségét az ügyfélkör berendezésében. A szervezeten belüli konfliktushelyzetek megelőzése érdekében a munkahelyeket úgy kell kialakítani, hogy biztosítsák a konyhai dolgozók és a pincérek zavartalan közös tevékenységét. Ebben a szakaszban tanulmányozzák az élelmiszerpiacot, hogy minőségi termékek szállítóját találják.

A rendszerváltozáskor még furcsán néztünk azokra az emberekre, akik dipótáskával és "bunkófonokkal" a kezükben glasszáltak az utcákon, és nem biztos, hogy értettük őket. Két világ próbált meg összeérni, és a bátrabbak megtették azt, amit a félénkebbek nem mertek: a vállalkozói lét mellett döntöttek. Ma már ez teljesen természetes a számunkra, hiszen mindenki mobiltelefonokkal rohangál és nem nézünk ferdén semmilyen vállalkozásra sem. A történelmi gyökereink azonban olyan mélyen bennünk vannak, hogy a Nagy Döntés előtt, miszerint vállalkozzunk-e mi is, képesek vagyunk akár évekig is hezitálni: Vajon nekem való a vállalkozói lét? Megvannak hozzá a képességeim? Nem kellene inkább a biztosra mennem és alkalmazottként leélni az életemet? Mindenki feltette már magának ezeket a kérdéseket, mert a vállalkozói létnek igenis megvannak a maga vonzó és kecsegtető előnyei, no meg a hátrányai is. A vállalkozói lét előnyei Ha az ember a saját vállalkozásában dolgozik, maga rendelkezik (látszólag) az idejével, maga adja ki saját magának a fizetését, saját maga szervezi meg és ki a munkákat, a megbízásokat, vagyis teljes mértékben a maga ura.

Ez viszont egy lehetőség arra, hogy nagyobb felelősséget vállalj. Felelősség Alkalmazottként bármilyen munkád is van, bármilyen pozícióban is vagy, a felelősséget akaratlanul is át tudod hárítani másra, a kollégáidra, a felettesedre. Ha viszont te vagy a vezető, akkor bizony tiéd az összes döntés és fogsz hibázni is. Sokan benne maradnak a korábbi gondolkodásmódjukban és szintén át akarják hárítani a hibákat az ügyfélre vagy valami külső tényezőre, de egy idő után rájönnek, hogy itt bizony sokkal nagyobb szeletért felelnek. Ez kétségtelenül nehéz, viszont így fogod tudni igazán fejleszteni önmagad. Nem csak a munka világában segít, hanem óriási mértékben kihat a magánéletedre is. Ezzel viszont meg kell birkózni, ami nem való mindenkinek. Ezért is jó, hogy nem csak az a lehetőség van, hogy alkalmazottként dolgozol vagy több tucat alkalmazottal rendelkező vállalkozást építesz. Vannak köztes állapotok, szabadúszás és pár fős csapatok is. Például jelenleg én se vagyok kész arra, hogy mondjuk 10 főnél nagyobb bizniszt vezessek.

A vállalkozói lét 5 kellemes előnye a mindennapokban – SZÁM-PONT Kft.

Hogyan bizonyítsuk be vagyonunk adózott forrását? (2007)A cégmenedzselés kézikönyve (2011) Ha az olvasó úgy érezné, hogy az egyes írásokban adótrükkökre és jogi kiskapukra lelt – a szerző ezt cáfolja: csak leírta a szabályokat. Honlapja: « Vissza a Szakértői jelentésekhez

Magadnak kell gondoskodnod az adózásról és a nyugdíjadról is. Ha egyszemélyes vállalkozást indítasz, minden egyedül a te kezedben lesz, amely rengeteg időt és hatalmas elköteleződést kíván. Mennyi kezdőtőkére van szükség a vállalkozói léthez? Vannak olyan szolgáltatói területek, amelyek látszólag nem követelnek meg súlyos anyagi befektetést, de tévedés azt hinni, hogy nulla forinttal el lehet indítani egy vállalkozást. Szükséged lesz infrastruktúrára (helyre, eszközökre, gépekre, számítógépre, telefonra) közműszolgáltatásra, számlázórendszerre, ezeken felül pedig olyan szakemberekre, akik segítik beindítani a vállalkozásodat. Ha értesz a marketinghez, az üzleti tervek készítéséhez, a stratégiád kialakításához, a kommunikációhoz, akkor ez utóbbi költséget megspórolhatod, ellenkező esetben azonban vagy a tanulmányi költségeket vagy mások szakértelmét kell megfizetned. Nézzünk is egy példát. Példa a kezdeti költségekre Tanácsadói szolgáltatás beindítását tervezed. Jó esetben – meg a pandémia miatt – ma már a legtöbb háztartásban van számítógép, laptop vagy tablet, de okostelefon szinte biztosan.

Főleg a szolgáltatás alapú lehetőségeknél viszont ez a mindenképp befektetésre szánt összeg lehet olyan alacsony is, mint 100. 000-200. Általában ezt sem kell egyből beletenni, de persze attól függ, hogy mibe vágsz bele. Tudom, hogy nehéz lehet erre pénzt szánni, nekem is az volt, elég zsugori voltam. Az segít, ha tudatosan megvizsgálod, hogy a befektetésed mire is megy el. Főleg, ha megmarad a vásárolt eszköz értéke, fel tudod használni másra is, akkor könnyebb úgy kicsengetni az első forintokat. Az életben a pénzen kívül 1 másik dologgal lehet fizetni: idővel. Ebből bizony még többet kell beletenned, ha vállalkozásra adod a fejed. Mindegy, hogy egyéni vagy társas bizniszbe vágsz bele, nincs olyan, hogy gyors meggazdagodás. Egyszerűen nincs. Minimum hónapok áldozatos munkája kell ahhoz, hogy valamit létrehozz, lehet ez egy szolgáltatás is, ahol például az ügyfélkör kiépítésére, tanulásra is elmegy az idő. Egy termék létrehozása pedig minimum 6-tól 12 hónapig fog tartani. Egy tanácsadó bizniszben vagy valamilyen kivitelezésben az a jó, hogy egyből jön a bevétel, míg egy termék elkészítésére várni kell, mire kiderül, hogy vajon tényleg venni fogják-e. Tehát mindenképp kockáztatni fogsz valamennyi pénzt és időt.

A munkavállalót az Mt. szabályai szerint kell foglalkoztatni. A KÉNYSZERVÁLLALKOZÓ az, aki valójában nem is akart vállalkozni, de nem talált munkát, vagy talált ugyan többször is, de nem találta meg azt a céget, amely számára kibontakozásához megfelelő keretet tudna biztosítani materiális javakért cserébe. Ezen okból kifolyólag belefogtak egy jónak tűnő ötlet megvalósításába, belefektettek időt és energiát. Ők tulajdonképpen nem igazi vállalkozók, általában az ügyféltől függnek, ha van bevételük, akkor elégedettek, ha nincs, akkor próbálják túlélni a mindennapjaikat. Ez a legnagyobb hibás döntés, amit tehetünk. Számos hasznos könyv íródott már a VÁLLALKOZÁS felépítéséről, illetve a folyamatáról. Egyik kedvencem Robert T. Kiyosaki: Gazdag papa, szegény papa című könyve, amely többek között felvázolja az alkalmazotti lét buktatóit is. Továbbá ma már egyre többen tartanak előadásokat ebben a témában, érdemes kiválasztani egyet, aki számunkra a leghitelesebb. De lehet ezt másképpen is művelni, a későbbiekben visszatérünk erre is.

Valódi vállalkozás Számomra a valódi vállalkozói tevékenység akkor kezdődik, ha állandó munkavállalóid vannak. Egyéni vállalkozóként lehet, hogy a munkáltatót csak megbízóra cserélted, a függőséget látszatfüggetlenségre, a korlátolt jogi felelősséget korlátlanra, a 8 órás munkanapot pedig végeláthatatlanra. Gyakorlatilag magadra vettél egy csomó kockázatot, de munkavállaló maradtál. Ez kifejezetten igaz, ha csak egy megrendelőd van. Sokan azt gondolják, hogy úgy legalább nem kell a "bolond főnök bolondságait csinálni". Szerintem ez egy hatalmas tévedés. A főnök bolondságait azért csinálod meg, mert ő fizeti a számláidat, és ha ezt abbahagyja, akkor "nehéz" másikat keresni. Ez miben más, mint egy "alválllalkozó"? Pedig valójában a főnökeiddel is lehet beszélni egy feladat értelmességéről, de a fizetésed mértéke is egy tárgyalás eredménye. A problémád inkább az, hogy a piaci pozíciód, vagy az önérdek-érvényesítésed nem elég erős. Biztos vagy abban, hogy "vállalkozóként" ez változni fog? Ennek ellenére a vállalkozás előnyeit sem érdemes elhallgatni.

Tue, 06 Dec 2022 20:38:16 +0000