Dám László riporter és Demjén Ferenc Demjén Ferenc több okból is a magyar könnyűzene megkerülhetetlen alakja. Már a műfaj születésénél jelen volt, népszerűségét pedig a kezdetektől napjainkig sikerült megőriznie. Nem csupán zenészként, hanem szövegíróként és dalszerzőként is ismert és elismert. Pályájának ötven éve alatt játszott underground rock and roll zenekarban, vendéglátóhelyeken, szupergruppban, tánczenekarban, és a szólókarrierje is a legjelentősebbek közé tartozik, vagyis a könnyűzene gyakorlatilag összes, Magyarországon ismert szintjén zenélt, ráadásul mindenütt hiteles tudott lenni. Demjén Rózsi sohasem állt könnyen kezelhető művész hírében, így az életmű és a hozzá kapcsolódó történetek kapcsán egyszerű volt megvizsgálni a tehetség és környezetének a viszonyát, legyen az szakmai vagy társadalmi-politikai jellegű. Írásom alapját egy Demjén Ferenccel folytatott nagyobb lélegzetű beszélgetés adja, továbbá Miklós Tibor interjúkötete, Sz. Koncz István könyve, valamint folyóiratok és weboldalak interjúi.

"Foglalkozott velem, mert látta, hogy van bennem egy csomó lemez" – emlékezett vissza az előadó a kapcsolatuk lényegére. Mindemellett úgy tűnik, a két nehezen kezelhető személyiség felismerte egymásban a közös vonásokat és Erdős vállalta, hogy a bevétel érdekében menedzseli Demjén Ferenc pályáját a rendszeren belül. Így kapott zöld utat a Lerch Istvánnal, Menyhárt Jánossal, illetve Herpai Sándorral felálló V'Moto Rock. Személyükben Rózsi ismét tökéletes dalszerzőtársakat talált. A magyar szupergrupp pont úgy hozta a sikereket, ahogy azt várni lehetett tőlük. Miközben Rózsi vállalta, hogy a rendszer – így Erdős Péter felé – képviseli a zenekar érdekeit, zenekarvezetőként sem szakított rock and roll életformájával. Demjén a szakma egyik etalonjává lett. Kovács Kati "szupertehetségnek" nevezte ( Sz. Koncz István: Demjén – Félszáz év, Budapest, R & R Művészeti és Kulturális Bt., 91. ), dalszerzőként közreműködött a legnagyobb sikereket hozó lemezeken, közben pedig egy exkluzív szerződéssel dolgozó V'Moto Rock vezetője, akikkel a szerződés szerint évente új albumot kell készítenie.

Demjén Ferenc: 60. (CD) leírása Rózsi 2006-os új dalokat tartalmazó albuma. Dallista: 1. A Föld könnyei – Menyhárt / Demjén 2. Hiányzol – Menyhárt / Demjén 3. Sose add fel – Menyhárt / Demjén 4. Még repülünk – Závodi / Demjén 5. Egyetlen perc – Závodi / Demjén 6. Vár reám egy angyal – Závodi / Demjén 7. Sose volt szerelem – Menyhárt / Demjén 8. Egyszer játszható boogie – Demjén 9. Törjél szét minden gátat – Menyhárt / Demjén10. Nem kell, hogy megbocsáss – Demjén

Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint maga a dallista. E felvétel üzenete pedig ma is éppolyan aktuális, mint keletkezése idején. – December 30-án az új nóták mellett a teljes repertoárból is csemegézel majd? – Természetesen. A közönség a régi kedvenceket is hallani akarja, s tudom, az új nótáknak, akárcsak az egykori kedvenceknek, kell némi idő ahhoz, hogy megszeressék őket. Bár a lemezmegjelenés és a koncertidőpont közelsége miatt bizonyára sokan és sokat hallgatják majd a friss szerzeményeket. Igaz, biztos vagyok benne, hogy a legnagyobb igyekezet és körültekintés ellenére is lesz majd szemrehányás, hogy ez vagy az a klasszikus szerzemény kimaradt… Hiába, bármilyen hosszú koncertet is adok, akkor sem fér bele a műsoromba az összes, közel kétszáz slágerem. – Van olyan dalod, amit az évtizedek alatt annyit hallottál, énekeltél, hogy te magad is unod? – Minden album elkészülte hoz magával némi tanulságot, de nem nagyon szoktam újrahallgatni magamat. Ami a koncerteket illeti, ha úgy érezzük, hogy valamelyik nóta eleget ment, akkor lecseréljük.

Termék leírás: Demjén Ferenc 2013. december elején megjelent albuma 10 vadonatúj dallal. Rózsi tavaly ilyenkor élcelődött, hogy a maják pont az ő december 21-i születésnapjára időzítették a világvégét, de a téma annyira megragadta Demjén Ferencet (66), hogy 17. szólólemezének ez lett a címe: Túl a világvégén. A komor borítón a kiszáradt Duna-mederbe akar roskadni a Parlament és a Margit híd, a tíz új dalban pedig visszatérő téma az elmúlás. "Mindenkit megvisel, hogy egyszer menni kell" – énekli a címadó dalban. "A kezdetet már megtapasztaltam, a végzetet még nem, a dalok hangulata és üzenete nem szomorú. – Nem vagyok pesszimista, a saját végemet sem látom, és a dalszövegekben sem tolódik el az egyensúly. Teljességében a lemez azt sugallja, hogy szivárvány ragyog a világvégén túl. Addig fogom énekelni az új számokat, amíg ezt mindenki meg nem érti. " - nyilatkozta Demjén Ferenc A felvételek a Z-Mex Studióban készültek 2013-ban. Hangmérnök: Závodi Gábor Zenei rendező: Menyhárt János, Závodi Gábor Producer: Demjén Ferenc Grafika: Hérics Nándor Demjén Ferenc - ének Závodi Gábor - billentyűs hangszerek Menyhárt János - gitárok Kovács Barnabás - basszusgitár Schveger Zoltán - dobok Bársony Attila - vokál Demeter György - vokál 1.

A gépészmérnök apa, id. Demjén István Miskolcon és Diósgyőrben kórusban énekelt. "Iszonyatosan erős orgánuma volt – emlékszik vissza Rózsi, aki csak templomban hallotta énekelni az édesapját –, mindig összehúztam magam, amikor hallgattam, annyira elnyomta a körülötte lévők hangját. " Az édesanya, Helmberger Ilona szintén szívesen énekelt, nagyon tiszta hangon, kezdetben ő is előadóművészi karrierről álmodott, de az ő családja nem támogatta ezt, mert az énekesnőket erkölcstelennek tartották. "Tulajdonképpen polgári család, bár apám munkásként kezdte, Diósgyőrben tanult, mérnök lett. Itt, Pesten, a minisztériumban lett főmérnök. " (Miklós Tibor: Keresem a szót, keresem a hangot…, Budapest, 1977, Zeneműkiadó Vállalat, 114. ) Demjénéknek 1950-ben politikai okok miatt kellett elhagynia Diósgyőrt, és Budapesten néhány kitérő után a VII. kerületben, a Kertész utcában telepedtek le. Szemben egy zeneiskola működött, a mai Erzsébetvárosi Kéttannyelvű Általános Iskola, Szakiskola és Szakközépiskola.

Látták, hogy néznek ki a Marshall-ládák, csak ők magyar hangszórókat raktak bele. Nem úgy szólt, mint az amerikai technika, de nekik jó volt így. A basszusgitárt is az édesapja és a bátyja szerelték össze számára, a teste szekrénypolcból volt, a hangszedője – ahogy kezdetekben sok kézzel készült elektromos gitárnak – telefonból kiszerelt membrán, és a nyak sem volt megmerevedve. A következő gitár is családi gyártmány, de ez már komolyabb darab, nagy és nehéz, de egyszersmind használhatóbb is. Az első profi felszerelésre a hetvenes évek elejéig kell várnia Rózsinak. Ekkor már Bergendyvel játszik, de ez a cucc sem vásárolt. Afféle szponzoráció keretében, a francia Selmer biztosítja számára. A cég képviselőit, akik Budapestre is eljöttek, Rózsi fogadta, mert ő legalább beszélt valamennyire angolul. A reggelig tartó buli, meg egy sor bár és kocsma után megkapták a Selmer teljes felszerelését, többek között a világ élvonalába tartozó erősítőket is. Rózsi megemlíti, hogy a zenészeknek a Selmer támogatása mellett is volt egy sor technikai jellegű kiadása.

demjén ferenc albumok bank demjén ferenc albumok a la

Általános szerződési feltételek Felhívjuk szíves figyelmedet, hogy ÁSZF szabályzatunk megváltozott. Kérjük, figyelmesen olvasd el és amennyiben egyetértesz vele, fogadd el. Ha úgy döntesz, nem értesz egyet a megváltozott ÁSZF minden pontjával, lehetőséged van visszautasítani és törölni a meglévő regisztrációdat. Ebben az esetben a regisztrált fiókod törlésre kerül, de a megrendelésed adatait anonimizálva továbbra is tároljuk. Ameddig nem olvasod végig az új ÁSZF szabályzatot a gombok inaktívak maradnak!

Szerzői kiadású albumokkal jelentkezik, és a koncertjeit is maga szervezi. Az 1991-es első Budapest sportcsarnokos fellépése után sokáig évente tart egy arénás bulit, hetvenedik születésnapjára pedig a Papp László Sportarénába szervez koncertet. A nyolcvanas évek végén New Yorkban megismeri harmadik feleségét, Rebeccát. A dán felmenőkkel bíró amerikai asszony azóta részt vesz Rózsi menedzselésében, s lényegében ő tartja össze a produkciót. Demjén Ferenc remekül kezeli saját életművét, de nem csak a múltba néz, hiszen rendszeresen – nagyjából két-három évente – jelentet meg új albumokat is. Bár erről nem sok szó esik, Rebecca hatása nagy lehet a menedzsmentben és Rózsi életvitelében is, egyértelműen körvonalazható ugyanis az amerikai DIY-szemléletű vállalkozás, ami rendkívül sikeresnek bizonyul. Rózsi hetvenévesen is gyakran lép színpadra. Általában heti két-három koncertet vállal, közben dióspusztai birtokán, valamint Budapesten írja és veszi fel az új dalokat. Az életmű tehát még korántsem lezárható.

Ennek a dalnak egyébként nemcsak a szövegét írtad, hanem a zenéjét is. – Sok mindent fordítva tettem az életben, másképp terveztem, mint ami lett belőle. Ám tévedés volna mindebből a pályafutásom végére következtetni! E szavak nem végső számvetést vagy búcsút jelentenek; ezt az epilógust egyszerűen csak e dalcsokor zárógondolatainak szántam. – Hogy készült az új lemez? – Régen két hét alatt fel kellett venni egy albumot a stúdióban, s bizony a nagy kapkodás könnyen rányomhatta a bélyegét a végeredményre. Szerencsére ma már van elég időnk arra, hogy akkor jelenjen meg a nagylemezem, amikor kész van. Apránként születtek meg a dalok, melyeket, egy-két kivételtől eltekintve ugyanazokkal a muzsikusokkal valósítottam meg, akikkel közel két évtizede dolgozom. – Elsőként a lemez nyitófelvételét, A Föld könnyeit ismerhette meg a közönség, mely tavasz környékén gyakran szólt… – Pedig jóval korábban született meg e szerzemény. S bár a választási időszak meghatározó dala volt, én sosem titkoltam, hogy ez a tétel alapvetően a következő albumomra készült.

  1. Lurdy mozi büfé
  2. Október görögország időjárás
  3. Ingatlan arveres katkar 4
  4. Hévíz mozi műsora
  5. Fizetes nelkueli szabadsag igenyles
  6. Köpönyeg.hu siófok
  7. Jázmin név védőszentje
  8. Étkezési keményítő használata
  9. Opel astra h muszerfal jelzések na
Tue, 06 Dec 2022 21:10:26 +0000