Nem a megfelelő információt osztod meg Amikor közzéteszel valamit a közösségi médiában, akkor annak illeszkednie kell a céged tevékenységéhez és a célközönségedhez. Nem posztolhatsz például autókról, ha a céged mobiltelefonokkal foglalkozik, mert ezzel csak megzavarod a követőidet. Ugyancsak nincs értelme találomra kiválasztott Coelho-idézetekkel bombázni a közönséged, ha azok nem kapcsolódnak a cégedhez. Olyan információkat ossz meg a közösségi médiában, melyek összhangban vannak a tevékenységeddel, vagy amelyek kiegészítik azt. Ez erősíteni fogja a hitelességedet. Nem hirdeted a bejegyzéseid A Facebookon is elérhető a tartalmak promóciójának lehetősége, ami ideális eszköz arra, hogy szélesebb közönség számára is eljuttasd az üzeneteidet, vagy csak megmutasd a céged. Ennek hiányában csak abban bízhatsz, hogy a követőid megosztják egyes posztjaidat. Érdemes tehát rendszeresen boostolni egy-egy bejegyzésedet, mert ezzel léphetsz túl a jelenlegi közönséged keretein. Nem használod ki a hirdetési lehetőségeket A legtöbb közösségi csatornán elérhető a hirdetések lehetősége, mely felkeltheti az emberek figyelmét a céged iránt.

Video

Ráadásul az elköteleződés is növekedni kezdett: Így nőtt az elköteleződés a posztolási gyakoriság csökkenésével Jelenleg a Buffer mindössze egy-két posztot tesz ki naponta. Ugyanakkor figyelnek arra, hogy a legjobb anyagaikat tegyék közzé a Facebookon. Vagyis Neked is két dologra kell figyelned: A kiváló minőségre. A kisebb mennyiségre. Mit posztolj? A BuzzSumo az interakciók alapján állította sorrendbe az egyes tartalmi típusokat, itt látható az eredmény: Milyen tartalom teljesít a legjobban? A legjobban a kérdések és a képek teljesítettek, de ennek a kettőnek a kombinációja a legütősebb megoldás, bár nem szerepel a grafikonon. Egy ilyen képes-kérdéses poszt ugyanis 616 70 interakciót gyűjt össze. Emellett még a videókat érdemes kiemelni, melyek a harmadik helyen futottak be a célba. Erről még később szót ejtünk. Előbb ugyanis a kérdések kapcsán még megjegyeznénk, hogy sokszor látjuk, miként halnak el a teljesen gépiesen, valódi kíváncsiság nélkül feltett kérdések a Facebookon, melyek mögött csak a posztíró automatizmusa áll.

Kijelentkezés a személyes vagy az üzleti fiókodból Kattints a lefelé mutató sávnyíl ikonra a képernyő jobb felső sarkában a menü megnyitásáhozKattints a Kijelentkezés gombraHa nem vagy biztos abban, hogy van-e már Pinterest-fiókod, akkor az ebben a cikkben leírt lépéseket követve létrehozhatsz egyet. Üzleti fiókot is létrehozhatsz a cikkben szereplő lépések segítségével. A profilod bal felső sarkában koppints a három pont ikonraKoppints a beállításokraKoppints a Kijelentkezés gombraHa nem vagy biztos abban, hogy van-e már Pinterest-fiókod, akkor az ebben a cikkben leírt lépéseket követve létrehozhatsz egyet. Üzleti fiókot is létrehozhatsz a cikkben szereplő lépések segítségével.

Az emberek pedig jobban reagálnak a barátokra, mint az értékesítőkre. Az őket érdeklő hírekről is beszámolhatsz, vagy akár a véleményed is elmondhatod ezekkel kapcsolatban. 9. Nevessenek veled! Ossz meg olyan emberi pillanatokat, vagy enyhén frusztráló élményeket, melyek mosolyt csalhatnak a követőid arcára. Nem kell ehhez humoristának lenned, a cégek életében is akadnak szórakoztató pillanatok. De ha ez nem megy, akkor a közönséged életéhez kapcsolódó, másoktól származó vicces dolgokat is közzétehetsz. Viszont nagyon jól kell ismerned a közönséged, mert különben kínossá válik a bizalmaskodásod. 10. Használj jó fotókat és videókat! Ahhoz, hogy a felhasználók szeme megakadjon a posztodon, vizuális elemeket kell használnod: képeket vagy videókat. Azt ugyanakkor ne felejtsd el, hogy nem mindegy milyet használsz. Egy unalmas stockfotóval nem sokra mész. 11. Mondj egy jó történetet! Igen, a történetmesélésről van szó, mely egy erős fegyver a tartalommarketingben. Nem kell hosszú sztorinak lennie, csak kapcsolódjon valamiképp a közönségedhez és váltson ki érzelmeket.

Facebook oldali elemzések Asztali felületen a bal oldali menüsorban találod az "Elemzések" menüpontot. Ha erre rákattintasz, akkor eljutsz az Elemzések főoldalára, ahol áttekintéssel találkozol a változásokról, az egyes posztok teljesítményéről, illetve az oldalad teljesítményéről más Facebook-oldalakhoz viszonyítva. Oldalelemzések a Facebook-oldalon Ami fel fog tűnni, hogy a Facebook erősen javasolja több helyen is a váltást a Business Suitra és a Creator Studiora, ami azt jelzi, hogy ez az elemzések rész várhatóan meg fog szűnni. Egyelőre azonban még működik, és szolgáltat adatokat a Facebook-oldaladról. Ha a bal oldali menüben a "Bejegyzések" menüpontra kattintasz, akkor jobban megismerheted a Facebook-posztjaiddal kapcsolatos aktivitást. Itt egyrészt láthatod, hogy mikor érhetők el a rajongóid, másrészt, ha a "Bejegyzéstípusok" fülre kattintasz, akkor azt is, hogy mely bejegyzéstípusod miként teljesített. Bejegyzéstípusok elérése Amire még érdemes figyelni, hogy mely bejegyzéseid irritálták a közönségedet.

Annál is inkább mivel a kijelzőnek majdnem a felét elfoglalja. Ez azt is mutatja, hogy a Facebooknak is fontos, érdemes tehát egy kicsit odafigyelni rá. Ugyanakkor egy jó Facebook-borítókép többről szól, mint hogy egyszerűen kiválasztasz egy jó fotót, megvágod, aztán közzéteszed. Mit vegyél figyelembe a kiválasztásánál? Legyen egyszerű Ma már nem korlátozza a Facebook azt, hogy mennyi szöveget jeleníthetsz meg a borítóképeden, így talán csábító a lehetőség, hogy megtöltsd információval. De inkább ne tedd! A zsúfolt, bonyolult dolgokat a látogatók nem szeretik, nem is hajlandóak értelmezni, mert szűkösen mérik számodra az idejüket. Maradj meg az egyszerű megoldásoknál! Próbálj meg mindössze egyetlen üzenetet átadni a borítóképeddel, olyan világosan, amennyire csak tudod. Nem muszáj ennek szövegnek lennie, egy fotóval is át tudsz adni üzenetet, csak győződj meg róla, hogy valóban van megfelelő információtartalma, amit dekódolni tudnak a felhasználók. Fejezd ki vele a márkád! Hogyan lehet egyetlen képben összefoglalni mindazt, ami a céged?

Hashtag nélkül ugyanis 34 százalékkal több interakciót vonz egy-egy Facebook-poszt. Magyarázatot nehezen találunk, a lényeg, hogy nem kell erőltetni. Hashtag-használat a Facebookon Csak egy irányba kommunikálsz Ez alatt azt érjük, hogy sokan azt hiszik, elegendő csak jópofa fotókkal frissíteni a hírfolyamot, és semmi mást nem tesznek fel. Ez azonban csak a felhasználók egy részét vonzza, egy más részüket esetleg a hosszabb, szöveges tartalmak érdekelnék. Célszerű tehát minél sokszínűbbé tenni a kommunikációdat, hiszen a közösségi média oldalaidra sokféle ember kíváncsi, és akad aki inkább a képeket, mások a videókat, megint mások a szakmai szövegeket kedvelik. A hibák sora nyilván még hosszan folytatható lenne. Aki kíváncsi még néhányra, az bátran vegye elő egy korábbi bejegyzésünket, ahol talál még pár használható gondolatot. Nem adatokra alapozva posztolsz Vannak olyan tartalmak, melyek a nap egy bizonyos szakában nagyobb hatékonysággal hatnak az emberekre. Használni kell tehát az analitikai eszközöket a közösségi médiás megjelenésed optimalizálása érdekében is.

Egy további lehetőség, ha indítasz egy versenyt, hogy ki hozza a legtöbb új tagot a csoportba. Ezt a versenyt mérföldkövenként is kiírhatod (200 tag, 500 tag, 1000 tag, stb. ). Végül pedig kereshetsz olyan influencereket, akik csatlakoznának a csoporthoz. Ehhez az kell, hogy az oldalon tegyél közzé egy olyan tartalmat, mellyel népszerűsíted valamely célcsoportodhoz kapcsolódó influencer tartalmát, és be is címkézed őt. Ha szerencséd van, akkor ő is reagál erre, megosztja a követőivel, illetve megnézi a csoportod is, és esetleg csatlakozik. Ha ez megtörtént, az nagy lökést adhat a csoportod ismertségének. Hogyan kaphatod meg a Kék, "Ellenőrzött" megjelölést a Facebooktól? Amikor valamely személyre vagy cégre keresel rá a Facebookon, akkor az ellenőrzöttséget jelző ikon hasznos lehet a Facebook-oldal hitelességének bizonyítására. Ez különösen akkor fontos, ha egy cégnek vagy egy híres személynek több profilja létezik a közösségi oldalon, de ezek közül csak egy a valódi. A Facebook azt írja erről, hogy az "ellenőrzött" megjelölés () látható egy Facebook-oldal vagy profil mellett.

Hogyan érheted ezt el? Először is hozz létre egy Facebook-oldalt a csoportodnak. Most kérdezheted, hogy miért lenne szükség a Facebook-csoportodnak még egy oldalra is? Nincs feltétlenül szükség rá, viszont, ha hirdetni akarod, illetve nagyobb nyilvánosságot adnál neki, akkor a saját oldalával megteheted. Hiszen míg a csoport "magánterület", addig egy Facebook-oldal nyilvános. Ha a csoportodnak hozol létre egy oldalt, amikor választani kell a kategóriák között, állítsd be, hogy egy közösségről van szó, a többi ugyanúgy megy, mint akár a csoportod beállításánál. Használhatod akár ugyanazt a fotót is, hogy könnyebben azonosítsanak a felhasználók. A leírásnál pedig említsd meg a csoportod és helyezz el egy linket, mely a csoporthoz vezeti a látogatókat. Emellett érdemes még kitűzni is felülre egy bejegyzést, melyben szintén felhívod a figyelmet a csoportodra. A következő lehetőség a csoportod népszerűsítésére, hogy elkezded hirdetni. Ehhez lépj be a "Hirdetéskezelőbe", majd kattints a zöld színű "Létrehozás" gombra.

Mivel a Facebook már figyelembe veszi egy keresésnél a felhasználó lokációját, ezért érdemes lehet odafigyelni a helyadatok megadására is a Facebook-oldaladon. Tölts ki itt minden adatot, mert így könnyebben tudja azonosítani az elérhetőséged! 4. A kulcsszavaid a Facebook-oldalad tartalmában is legyenek megtalálhatók! Remélhetőleg egy kulcsszókutatással már meghatároztad azokat a keresési kifejezéseket, melyeket a célközönséged használ, így kialakítottad – a keresési szándékot is figyelembe véve – a megfelelő kulcsszólistát. Ezeket a kulcsszavakat használhatod nem csak a weboldaladon, hanem a Facebook-oldalad posztjaiban is, a képek vagy videók leírásában, illetve címsorában. 7 további tipp, hogyan használd a Facebookot cégként 1. Felejtsd el az eladást! A szórakoztatásra, oktatásra összpontosíts! Ha van egy céged, akkor a célod az, hogy értékesíts. A Facebookon is. Az emberek viszont nem csak vásárolni akarnak. Te sem azért mész fel a Facebookra, hogy csak promóciókat nézegess. A termékeidről, szolgáltatásaidról szóló posztok nem sarkallják aktivitásra a kedvelőidet, nem nyomnak a lájkra.

  1. Eladó lovak vágóhídról
  2. Tuti gimi 2 évad online
  3. Demag mobile cranes gépgyártó kft szolnok
  4. Lenni ige ragozása angolul az
  5. Művészetek háza mozi miskolc teljes film
  6. Dioptriás napszemüveg székesfehérvár
  7. Zrínyi ilona matematika verseny feladatok
  8. Nyugdíjas foglalkoztatása 2017
  9. Háromszög szögeinek kiszámítása oldalakból
  10. Pimasz úr ottalszik rubint réka
  11. Melegen csattog a motor
  12. Lady gaga született
  13. Gdpr egyéni vállalkozónak
  14. Alhasi szúró fájdalom terhesség megszakítás
  15. Zugló szakrendelő örs vezér tér ter sobremesa
Tue, 06 Dec 2022 19:36:25 +0000