Ha a munkáltató átmenetileg nem tud munkát biztosítani, akkor állásidővel, munkaidőkerettel vagy munkaidő és alapbér közös megegyezéses módosításával lehet jogilag szabályosan kezelni a helyzetet – tette hozzá. Az is kétségtelen azonban, hogy ezeknél a megoldásoknál a munkáltató és a munkavállaló számára több szempontból is kedvezőbb lehet, ha "munkanélkülire" megy a munkavállaló. Tehát a felek számára ez akár win-win megoldás is lehet, ezért mennek bele sokan ilyen egyezségbe. A munkajogász tapasztalatai szerint sok munkáltató alkalmaz mostanában hasonló megoldást, azaz megbeszélik a munkavállalóval, hogy elküldik "munkanélkülire", három hónap után pedig "visszaveszik", új munkaviszonyt létesítenek vele. Ennek ígéretére figyelemmel viszont nem fizet a munkáltató végkielégítést. Az még a jobbik eset, ha írásba is foglalják a visszavételt – amit szabályosan előszerződéssel lehetne megtenni –, nem ritka ugyanis, hogy erről csak szóban egyeznek meg a felek. Pozderka Gábor azt javasolja, ha nem színlelt célra irányul a megállapodás, és az abban foglaltakkal a munkavállaló is egyetért, akkor hasonló esetben két megállapodás készüljön.

Alkalmazása

Figyelt kérdésMost már 10 hónapja dolgozom a munkahelyemen, és nem tudom, mi a teendő, ha elküldenek...!? Alá írjam a közös megegyezést vagy mindenképp ragaszkodjak az elküldéshez? Melyikkel járok jobban? Ha fel mondanék magamtól, akkor is jár a munkanélküli ellátás, és tényleg csak egy év után? 1/1 Pervol22 válasza:Mindenképpen a közös megegyezés, és 1 év bedolgozott idő után jár a felosztott bér vagy minimum 3 hónap munkaviszony után. Azért jobb a közös megegyezés mert így te is felmondassz és amunkahelyed is megvál tőlled kirúgás nélkül, ha kirúgnak ill. elbocsátanak nembiztos hogy kapsz segélyt vagy bármilyen járulékot. 2014. márc. 19. 19:43Hasznos számodra ez a válasz? Kapcsolódó kérdések: Minden jog fenntartva © 2022, GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrö kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!

Úgy kényszerít bele, hogy addig nem enged ki a szobájából, mig alá nem írják a felmondás átvételét! Mellesleg: minisztériumi cég vagyunk, a megállapított költségvetésbe beleférne mindenki, nem kéne senkinek felmondani. Gondolom, ez miatt gondolja, hogy esetleg valaki bíróságra megy! Bogie 2005. 12:28 Gyandi, itt egy link, ahol szinte minden megvan a munkanélküli-járadékró akkor van a 90 pihi, ha te mondanál fel vagy rendkívülivel küldene el a céged. A közös megegyezés esetén attól a naptól folyosítanak számodra járadékot, amikor először jelentkezel az illetékes központban (feltéve, hogy jogosult vagy munkanélküli-járadékra). 2005. 14:57 Szia Bogie, hol találom ezt a linket pontosan????? köszi Szakbarbár 2005. 15:34 Íme:"1991. évi IV. törvénya foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról27. § (5) Ha a munkaviszonyt a munkanélkülivé válást megelőző 90 napon belül a munkavállaló rendes felmondással, továbbá a munkáltató rendkívüli felmondással szüntette meg, a munkanélküli részére munkanélküli járadék az előbbiekben meghatározott módon megszüntetett munkaviszony megszűnését követő 90 nap elteltével folyósítható, tekintet nélkül arra, hogy a munkanélküli járadék folyósításához szükséges feltételekkel rendelkezik.

közös megegyezés munkanélküli központ
  1. Nyugdíj előtakarékossági számla
  2. Honda Civic Kerékanya - Alkatrészek
  3. Munkanélküli segélyre jogosultság – Jogi Fórum
  4. A légynek sem árt jelentése
  5. Mikor jár álláskeresési támogatás az elbocsátott dolgozóknak? - Budaörsi Napló
  6. Led es kép 2022
  7. Russell Hobbs Konyhai robotgépek
  8. Az idő múlása projekt az óvodában maradáshoz minta
  9. Zhangjiajie nemzeti erdő park alberta
  10. Kávé termosz pohár online
  11. A polgármester fellépése kellett, hogy több száz ügyfélpanasszal foglalkozzon az Elmű - Napi.hu

Ha egy bruttó 3000 lejes fizetéssel számolunk az elmúlt 12 hónapban, akkor az illető, ha csak három százalékos pótlékra jogosult a régiség alapján, a 375 lej mellé kap még 90 lejt, azaz a bruttó fizetésének a három százalékát adják hozzá a munkanélküliségi segélyhez. Ha a munkaviszony több éves, akkor a fenti számok függvényében számolják ki a munkanélküli segélyhez adandó pótlékot. Egy maximális, vagyis legkevesebb 20 éves régiséggel rendelkező munkavállaló esetében ez a pótlék eléri a 300 lejt, és akkor a teljes összeg eléri a 675 lejt. Egy négytagú család lehetséges jövedelme Vegyünk egy négytagú családot, ahol mindkét szülő munkanélküli maradt. Ha maximális régiséggel számolunk, és maradunk a 3000 lejes bruttó fizetésnél, akkor a két segélyt összeadva a család jövedelme eléri az 1350 lejt, amelyhez hozzáadódik a gyerekpénz, azaz kétszer 150 lej. Vagyis 1650 lejre rúg a családi költségvetés kerete. Ez persze egy olyan családra érvényes, ahol a felnőttek eddig nettó 1800 lejt vittek haza fejenként, de nem szabad elfeledkeznünk arról, hogy az 5, 6 millió romániai alkalmazottnak óriási hányada, több mint 1, 2 millió munkavállaló minimálbérért dolgozik.

Végkielégítést kérjek, vagy inkább azt, hogy vegyenek vissza a veszélyhelyzet után?

Nem ismerem a témát, Googliztam a jogi fórumban, tegnapi válasz volt, pontosan a te kérdésedre, hisz olvastad! :) ismered akkor ezt a témát naprakészen..... köszi akkor az információtakkor mindegy, hogy azonnalival mondok fel,,,, vagy rendes felmondással, mármint a munkanélküli ellátás szempontjából A munkanélküli ellátásnál már jópár éve megszűnt az a szabály, hogy a munkaviszony végétől függne az, hogy mennyi idő elteltével kérhet valaki ellátást. Tehát teljesen mindegy, hogy ki mond fel, vagy akár közös megegyezéssel is végetérhet a jogviszony, az ellátás a munkaviszony vége után akkortól jár, amikor a kérelmet benyújtják a kirendeltséternatív megoldásként elektronikusan is lehet regisztrálni, és ekkor egy későbbi időpontra fogják behívni a kérelem megerősítésére, viszont az ellátást az elektronikus kérelem időpontjához képest folyósítják majd. Összefoglalva a lényeg, nem számít a munkaviszony megszüntetés módja.

Nagyon fontos, hogy bármelyik lehetőséget választják, a könyvelő cégük intézkedni csak mindkét fél által aláírt dokumentumok birtokában tud. Ezek a dokumentumok: munkaszerződés módosítás, felmondási papír.

De ha nem így van, akkor nem szabad aláírni – mondta megkeresésünkre a Vasas Szakszervezeti Szövetség alelnöke, László Zoltán. Tipikusan jogfosztó munkaszerződés-megszüntetésről lehet ugyanis szó egy hasonló közös megegyezés kapcsán. Kezdjük onnan, hogy a dolgozó általában akkor akarja közös megegyezéssel megszüntetni a munkaviszonyát, ha talált új munkahelyet, vagy más okból ki akar lépni a cégétől. A konkrét esetben persze nem erről volt szó. A koronavírus-válság miatt nem volt kereslet, a munkáltatónak nem volt bevétele, a tartalékait felélte, hiába a járulékkedvezmény, semennyi bért nem tudott már fizetni, és a csökkentett munkaidőre járó állami bértámogatás sem segített volna rajta. Vagyis a munkáltató akarta a felmondást, közös megegyezést pedig azért ajánlott, hogy minél olcsóbban ússza meg az ügyet. Igaz, cserébe tett egy ajánlatot, hogy a veszélyhelyzet vége után egy hónapon belül visszaveszi a dolgozót, ha ő is akarja. Azt azonban nem rögzítették írásban, milyen feltételekkel veszik vissza, így ez nem garancia.

Bármely okú halál, esetén a biztosítási esemény napján fennálló teljes tartozás kerül kiegyenlítésre. 60 napot meghaladó keresőképtelenség, illetve munkanélküliség esetén, a keresőképtelenség, illetve a munkanélküliség* első napját megelőző hónap utolsó napján a biztosítási fedezet alá bevont folyószámán fennálló teljes tartozás kerül kiegyenlítésre. * A munkaviszonyt megszüntető írásbeli jognyilatkozat (felmondás vagy közös megegyezés) napját megelőző hónap utolsó napján fennálló tartozás.

közös megegyezés munkanélküli segély
Tue, 06 Dec 2022 20:10:19 +0000