Mi a ruha rekonstrukciójához Olaszországból és Franciaországból rendeltünk csipkét. A valódi koronázási ruha elkészítéséhez azonban már szerettünk volna eredeti csipkét használni?? emeli ki Czédly Mónika, és a terem közepe felé mutat, ahol a koronázási ruha rekonstrukciója ázsébet első díszmagyarjának rekonstrukciójaA legszebb, legeredetibb, legdrágább ruha 2017. június 8-ára, a koronázás évfordulójára készült el. Ezt már igazi, kézzel vert csipke díszíti, melyen egy teljes évig, napi nyolc órában dolgozott Túrós Istvánné csipkeverő. A rekonstrukción több mint négyezer darab Swarovski kristállyal helyettesítették a briliánsokat. A ruhának 18-20 kg körüli a súlya, az uszály hossza pedig 4, 8 méter. A felső részen pedig valódi igazgyöngyök csillognak. Nem is csoda, hogy a Rabending-fotón látható ruha és a koronázási ruha másolatának nincs párja a világon, ilyen pontos másai még egyiknek sem születtek eddig.? A koronázási ruha egy éven át készült, és igyekeztem a legjobb szakembereket magam mellé gyűjteni a munkához.

Budapest

Részlet a Cifrapalota "Magyarország áldott emlékezetű királynéja" – Sisi, Ferenczy Ida és a magyar udvartartás című tárlatából. A Kiegyezés, koronázás terme. Bahget Iskander fotóművész felvétele. Amint fentebb utaltunk rá, a Móra Ferenc Múzeumban megjelenik témaként Sisi természetszeretete, lovaglószenvedélye is; ez utóbbit egy látványos nyereg is illusztrálja. A Cifrapalotában a falkavadászatok világa tűnik fel az ún. Gödöllő teremben; e kiállítótér nyitánya Julius Blaas emblematikus festményének másolata: Spányik Kornél Julius Blaas után: Királyi falkavadászat Gödöllőn – háttérben a kastéllyal. Említést érdemel az a híres, Sisit lóháton ábrázoló fotómásolat is e teremből, mely Carl von Kobierski elefántcsontminiatúrája alapján készült. A kép fölött Mikszáth Kálmán idézete – A királynéról: "Gyönyörű látvány, amint kipirulva, lángoló arccal vágtat a ló hátán kecsesen, délcegen Magyarország királynéja. " Erzsébet rekonstruált lovaglóruhájához a Cifrapalota hangulatos, borostyánnal felfuttatott belső udvara természetközeli hátteret kölcsönzött.
sissi ruhái kiállítás határideje

Sisi, a "magyarok királynéja" életéről látható kiállítás a szegedi Móra Ferenc Múzeumban. A tárlat célja, hogy bemutassa Erzsébet királyné életének mindennapjait, legfontosabb eseményeit, szereplőit és halálának körülményeit is. A tárlaton látható az az eredeti ruhaderék is, melyben meggyilkolták a Genfi-tó partján 1898-ban. Erzsébet királyné vált a dél-alföldi kulturális élet főszereplőjévé az idei Múzeumok Éjszakáján. A szegedi Móra Ferenc Múzeumban ekkor nyílt meg ugyanis az a Sisi-kiállítás, melynek célja a legendás királyné életét, mindennapjait, szereplőit bemutatni hozzá kötődő tárgyak segítségével. A tárlat vitathatatlanul legfontosabb műtárgya az a ruhaderék (egyfajta ruha felsőrész), melyet akkor viselt Sisi, amikor 1898-ban merénylet áldozata lett. A királynét egy olasz anarchista, Luigi Lucheni gyilkolta meg, amikor Erzsébet a Genfi-tó partján sétált magyar udvarhölgyével, Sztáray Irma grófnővel. A férfi fellökte és szívtájékon szúrta a királynét egy élesre hegyezett reszelővel – a sérülést azonban nem vették észre azonnal, sőt, azt hitték, hogy Sisi óráját akarta ellopni a férfi.

Úgy vagyunk az újságírással, mint a hivatásos zenészek: fellépünk naponta a "kőszínházban", elegáns ruhában a hűséges, bérletes közönségünk előtt, vagyis eljuttatjuk a postaládákba, árushelyekre nyomtatott napilapként a fizetős Új Szót. És mondhatjuk azt, hogy kiállunk a mélyen tisztelt publikum elé a korzón is, kicsit könnyedebben szórakoztatjuk, elgondolkodtatjuk a közönséget, érzelmeket kiváltva az erre járó tömegből. Ez az előadás pontosan olyan szenvedélyes, mint a kőszínházi fellépés, ugyanúgy sok munkával jár, mégis ingyenes. Ha tetszett, hálásan fogadjuk adományát, amit a jelképes hegedűtokba helyezhet. Eddigi felajánlásait is szívből köszönjük az új hangszerekhez, a zenekar bővítéséhez, a repertoár kiszélesítéséhez: az naprakész működtetéséhez. Ha támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük. Támogatom

Erzsébet királyné protokoláris napirendjéhez tartozott az öltöztetés is. Rendkívül hiú lényként volt ismert a bécsi udvarban, tény, hogy minden áron őrizte karcsú, légies alakját, sokszor képes volt kizárólag napi pár szem narancson vagy ibolyafagylalton élni, annak érdekében, hogy dereka mindig áttetsző legyen. A császárné 172 cm magas, dereka 48 cm átmérőjű, mellbősége fiatal éveiben 80 cm széles, súlya általában 45 kg volt. Visszafogott elegancia és üde báj jellemezte megjelenését, ruháit sokszor tervezték francia divattervezők, azokban az időkben is, mikor a császári udvar éppen nem engedhette volna meg a pompát magának. Jellemző volt, hogy Erzsébet császárné sosem vehette fel kétszer ugyanazt a reperezentációs ruhát és természetesen cipőt sem. Hordott ruháit általában udvarhölgyeinek ajándékozta. Fia, Rudolf halála után Sissi soha többé nem vett fel más ruhát, mint fekete színűt. Évente egyszer tett kivételt, mégpedig a császár, Ferenc József születésnapján. Kevés hiteles ruhadarabot talál az utókor, ám jóval több művészi ábrázolás és fotó maradt fent, amelyeket Czédly Mónika ruhatervező 2004-ben elkezdett felkutatni.

Sisi: Sissi Királyné ruháinak másolata kiállítás (kép)

(bumm, mhk) 2015. április 23. Nagy média érdeklődés közepette választották ki a betléri Andrássy-kastélyban Sissi hasonmását, aki a júniusban nyíló "Őfelsége, a királyné – Erzsébet királyné történelmünkben és képzeletünkben" című kiállítás kísérőrendezvényein megszemélyesíti majd az egykori osztrák császárnét, magyar királynét - írja a Rozsnyó-vidék portál. A zsűri választása Erika Došeková, 24 éves biokémikus hallgatóra esett. 2015. június 3. 2015. június 4-én 17. 00 órai kezdettel kerül sor az Őfelsége, a Királyné – Erzsébet királyné történelmünkben és képzeletünkben című kiállítás ünnepélyes megnyitójára a betléri Andrássy-kastélyban. 2015. június 10. Nagy érdeklődés kísérte az Őfelsége, a Királyné – Erzsébet királyné történelmünkben és képzeletünkben című kiállítás megnyitóját június 4-én, a betléri Andrássy-kastélyban. Az ünnepélyes megnyitón részt vett Habsburg György, valamint a Szlovák Nemzeti Múzeum és a kiállítás egyes műtárgyait kölcsönző hazai és magyarországi múzeumok képviselői - számolt be a nevezetes eseményről a Rozsnyóvidék.

sissi ruhi kiállítás

A szépséggel kapcsolatos teremben látható lesz majd, miket evett Sisi, és hogy az ma hány kalóriának felel meg – írja az MTI. A gödöllői múzeumnak van a világon a legnagyobb Sisi-gyűjteménye, innen kapott kölcsön tárgyakat az Almásy-kastély, köztük olyanokat is, amelyeket még nem állítottak ki sehol. 2 / 2Fotó: Facebook / Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpont Erzsébet királyné lovaglóruhája is látható lesz Pünkösd vasárnap, azaz június 5-én a kastély előtt ingyenes előadást tart a Nemzeti Lovas Színház, a Stefánia-szárnyban pedig Sisi-korabeli menüsort lehet megkóstolni. Forrás:

Tue, 06 Dec 2022 20:56:32 +0000